Krkonoše, Velká Úpa na Portáškách se otevřelo nové hřiště Pecka pro děti

Na Portáškách bylo 21.8.2018  otevřené zcela nové hřiště ze dřeva. Na herní krajině Pecka najdete 15  dřevěných zvířat, které jsou zároveň atrakcí pro děti i dospělé. Najdete zde lanové stezky i prolézačky z těchto dřevěných zvířat. Některé části ještě stále dokončují. Stezka je zcela ZDARMA díky dotaci z EU ve spojení s polskou stranou. Příští rok 2019 se plánuje vybudovat obdobná ale trochu jiná atrakce v Karpaczi. Pecka je otevřena po celý den, kdyby se však velice zhoršilo počasí, má provozovatel právo herní krajinu uzavřít. Z herního hřiště je nádherný výhled na protější kopce. Celé hřiště je obklopeno krásnými lesy.

Začátek trasy Pecka:

celé hřiště se rozprostírá okolo horní stanice lanovky na Portášky. První na trase je Černý čáp lanová stezka. Velká část stezky je v krásném jehličnatém lese. Všude tu voní dřevo.

Jak se dostat na herní hřiště Pecka:

Lanovkou na Portášky:

třísedačková otevřená lanovka přepravuje dospělé, děti, psy, koloběžky, kola. Jízdu lze koupit i jednosměrnou a zvolit jinou variantu pro cestu dolů.

Pěšky:

  1. přímo pod lanovkou Portášky vede stezka, která se z části rozdvojuje na asfaltovou a luční/lesní, ale nahoře setkává (tato cesta trvá okolo 30 – 40 minut)
  2. po stezce horských nosičů (3hodiny) jedná se o obnovenou stezku kudy v minulosti vynášeli nosiči náklady na Sněžku na trase najdete zde informační panely i odpočívadla. Cesta horských nosičů má 3 trasy (trasa A 3 hodinová výstup na Portášky, trasa B 4 hod.přes Portášky na Růžohorky, trasa C 4hod. pokračuje z trasy B Růžové hory na vrchol Sněžky http://www.cestahorskychnosicu.cz )
  3. lanovkou  na Růžohorky: výlet lze také rozšířit cestou ze Sněžky, asfaltová široká cesta vede z Růžohorek stanice lanovky až k horní stanici lanovky na Portášky kde se herní krajina Pecka nachází. Lze využít trasu B či C horských nosičů.

Cesta z herní krajiny Pecka dolů:

koloběžkou: u horní stanice lanovky je možné si zapůjčit koloběžku. Z kopce dolů zde najdete hned dvě trasy pro koloběžku.

Nebo cestou pro pěší, které popisuji výše.

Výletní vláček:

Po dobu prázdnin jezdí mezi Pecí pod Sněžkou a Velkou Úpou jezdní výletní vláček. Po dolní části, doveze vás tedy k lanovce na Portášky, kde se nachází i stezka pro pěší

Parkoviště Velká Úpa:

parkovné zde stojí 120,-kč na den, prvních 15 minut je zdarma

s kartou hosta z Pece pod Sněžkou za 70,-kč/den – pokyny pro držitele této karty: pro akceptaci slevy na Kartu hosta prosím zaplaťte v automatu nebo u obsluhy nezlevněné parkovné. Rozdíl v ceně Vám vyplatíme v kancelářích u vjezdu na parkoviště P3 (U kapličky, Pec pod Sněžkou) nebo P4 (Zelený Potok, Pec pod Sněžkou) při předložení platné Karty hosta a dokladu o zaplaceném parkováného.

Mapa dvou nejbližších parkovišť

Ubytování poblíž:

Bouda Na Cestě 

Bouda Na Cestě se nachází ve Velké Úpě 300 metrů od lanové dráhy Portášky. V Dolní části kopce na Portášky, lze jednoduše trochu sejít dolů a jste u dolní stanice lanovky. Ubytování nabízí sluneční terasu s výhledem na hory, bar, bezplatné Wi-Fi připojení ve všech prostorách a neplacené soukromé parkoviště. Pokoje mají koupelnu se sprchou. K dispozici je také sdílená kuchyně. V okolí chaty se můžete věnovat řadě aktivit především pěší turistice a cyklistice.

Přejít na stránku Bouda Na Cestě –

Penzion u Veselých

Penzion u Veselých se nachází ve Velké Úpě naproti lanovce Portášky. Penzion nabízí zařízené pokoje s výhledem na hory. Všechny pokoje mají ústřední topení, oddělené posezení s psacím stolem, koupelnu se sprchou. Uvnitř penzionu je wellness centrum s vířivkou a saunou, menší fitness centrum a na recepci si lze rezervovat masáže. Pro děti je připravené dětské hřiště a počítat lze také s kulečníkovou hernou. V okolí jízdy na koních, pěší turistika. Restaurace a obchod s potravinami 4 minuty chůze.

Přejít na stránku Penzion u Veselých –

 

Potřebuješ poradit s výběrem dovolené, dopravou nebo ubytováním? Neváhej a požádej o radu profesinální cestovatele nebo ostatní čtenáře. Veškeredé rady jsou poskytovány nezávazně a zdarma. Zde můžeš vložit vlastní příspěvek do diskuze nebo žádost o radu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *