Ekologické hotely a biohotely v Tyrolských Alpách v Rakousku

Dnes společně nahlídneme do štědré nabídky bio-hotelů v Tyrolských Alpách, které sá stávají velkým hitem sezony především u náročních klientů.

Biohotely nabízejí často ubytování ve voňavých pokojích z masivního dřeva, mnohé se pyšní tím, že i textilie a matrace jsou vyrobeny z přírodních vláken, bavlny, lnu, či ovčí vlny.

Hotelové restaurace vlastnící „bio“ certifikát nabízejí ve svém jídelníčku přísně kontrolované jídla připravované téměř výhradně z bio produktů pocházejících z certifikovaných bio farem. Jídla jsou připravovány přirozenou formou a bez použití mikrovlnné trouby. V baru najdou hosté širokou nabídku bio-vín, bio-limonád a bio-džusů.

Aby to nebylo málo, tak bio hotely se zavazují používat výhradně přírodní kosmetiku, recyklovaný papír či spotřebovávat elektrickou energii z ekologických zdrojů, např. ze solárních panelů, či spalováním biomasy.

A co nabízejí tyrolské biohotely tuto zimu? A jaké jsou jejich volné kapacity, protože zájem o pobyt v plně ekologickém prostředí je fakt veliký?

Podařilo se nám najít výběr toho nejlepšich ze tří různých středisek – Kellerjoch Schwaz-Pill, Leutasch a Wilder Kaiser-Brixental.

Potřebuješ poradit s výběrem dovolené, dopravou nebo ubytováním? Neváhej a požádej o radu profesinální cestovatele nebo ostatní čtenáře. Veškeredé rady jsou poskytovány nezávazně a zdarma. Zde můžeš vložit vlastní příspěvek do diskuze nebo žádost o radu.

Biohotel Grafenast – Kellerjoch Schwaz-Pill

Přejít na stránku biohotelu Grafenast (Kellerjoch Schwaz-Pill)

Jeden z nejlépe hodnocených bio-hotelů v Tyrolsku ve vyhledávaném lyžařském středisku Kellerjoch Schwaz-Pill s panoramatickým výhledem na údolí řeky Inn. Hotel striktně dodržuje všechny „bio“ zásady a to nejen pokud jde o kuchyni, ale i ložní prádlo, prací prostředky, mýdlo i ostatní drogerii. Hostům je k dispozici wellness, masáže, či ajurvédská medicína. Lyžařské vleky jsou hned u hotelu. K dispozici jsou jednolůžkové, dvoulůžkové i rodinné pokoje. Tento Biohotel nevyžaduje platbu předem a navíc nabízí bezplatné zrušení rezervace pokud by se vaše plány nečekaně změnily. V ceně pobytu jsou výborné kontinentální snídaně, ke kterým je možné doobjednat polopenzi. Není nutné dodávat, že všechna jídla jsou připravovány ze zdravých organických surovin, na požádání jsou k dispozici i dietní jídla.

 

Bio-Landpension Monika – Leutasch

Přejít na stránku Bio-Landpension Monika – Leutasch

Nádherný bio-penzion plný masivního dřeva a navíc ve velmi dobré ceně – již za 600 eur za týdenní pobyt pro dvě osoby a k tomu vynikající snídaně v ceně. Nelze se divit, že ty nejžádanější termíny jsou vyprodané už dávno předem. Tento bio-penzion láká na široký výběr místních a středomořských specialit včetně vegetariánských a veganské pochoutek a k dispozici je i bezlepková strava. Bohatá snídaně formou švédských stolů sestávají ze 100% kontrolovaných organických produktů, toho nejlepšího z regionu. K dispozici jsou pokoje pro alergiky i pro tělesně postižené. Pokud si chcete vzít s sebou na dovolenou i svého čtyřnohého miláčka, tak ani to není problém.

 

Bio Farma Angererhof – Wilder Kaiser-Brixental

Přejít na stránku Bio Angererhof – Bad Häring

Bio Farma Angererhof se nachází v lyžařském středisku Wilder Kaiser-Brixental. Snídaně formou bufetu jsou plné bio produktů z vlastní produkce. Přímo na farmě je i obchod s bio potravinami – bio sýry, mléko, vlastní mléčné výrobky, vajíčka, masné výrobky, domácí med, džemy, cereálie, či organické textilie. Pokoje mají krásný výhled na Kitzbühelské Alpy. Týdenní pobyt pro dva se snídaní vyjde na méně než 500 eur. K rezervaci není nutná kreditní karta a ubytovací zařízení nabízí i bezplatné storno, či změnu termínu.

Potřebuješ poradit s výběrem dovolené, dopravou nebo ubytováním? Neváhej a požádej o radu profesinální cestovatele nebo ostatní čtenáře. Veškeredé rady jsou poskytovány nezávazně a zdarma. Zde můžeš vložit vlastní příspěvek do diskuze nebo žádost o radu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *