Lyžování a koupání v Tatrách

Tip na skvělou zimní dovolenou s relaxem v termálních pramenech.

V Oblasti Liptovské kotliny se nachází termální aquaparky které mají vnitřní i teplé venkovní bazény v provozu celoročně. Tato oblast a okolí obce patří mezi nejatraktivnější a nejnavštěvovanější turistické lokality na Slovensku. Liptov je obklopený až neuvěřitelně krásnou přírodou, horskými masivy, hlubokými dolinami, strmými stráněmi a Vysokými Tatrami. Ze severu obklopují Liptov Vysoké Tatry, Západní Tatry a Chočské vrchy, z jihu zase Nízké Tatry a na východní straně Velká Fatra.

Potřebuješ poradit s výběrem dovolené, dopravou nebo ubytováním? Neváhej a požádej o radu profesinální cestovatele nebo ostatní čtenáře. Veškeredé rady jsou poskytovány nezávazně a zdarma. Zde můžeš vložit vlastní příspěvek do diskuze nebo žádost o radu.

Aquaparky nabízejí nejen více bazénů, masáže, sauny ale také atrakce pro děti jako je divoká voda, tobogány, dětské bazénky apod.

Termální minerální voda v těchto komplexech je velmi zdravá bohatá na vápník, hořčík, sodík a další prospěšné látky.

Dva velké aquaparky Bešeňová a Tatralandia pod Tatrami jsou blízko sebe, obě u přehrady Liptovská Mara. Pokud se ubytujete u nich nebo přímo v nich lze tuto dovolenou spojit s lyžováním v blízkém okolí. Lyžařské středisko Jasná v Demanovské dolině, kopec Chopok, je vzdálen pouze 15km od Tatralandie a 33km od Bešeňové. Další blízké lyžařské středisko Ski park Ružomberok Malinné Brdo nachází se u Ružomberku jen 12km od Bešeňové.

Dobře dostupná jsou odsud také střediska Závažná Poruba, Liptovský Ján a Štrbské Pleso. V blízkém okolí najdete také vhodné terény pro běžecké lyžování.

V zimní sezóně jsou lyžařská střediska s aquaparky spojená skibusem někde tzv. „Spa busem“. Lyžařské středisko Jasná je rájem pro lyžaře, střediskem s nejlepší zábavou na zasnežených svazích na severní a jížní strane Chopku, s více než 36 km upravovaných sjezdovek. V této lokalitě většina ubytovacích zařízení nabízí různé výhody jako je bezplatný skibus, slevy do aquaparků, nebo třeba permanentky na vleky atd. Snaží se totiž opravdu propojit koupání s lyžováním, čímž je tato lokalita velice atraktivní pro zimní dovolenou. Rovněž na druhé straně ubytování blízko lanovek a vleků či přímo při zakoupení skipasů je často spojeno s vyžitím v aquaparcích.

Ubytování s jídlem v Bešeňové Vila27 se nachází u termálního parku Bešeňová (18km od sjezdovek Lúčkz)
Apartmány v Bešeňové Apartmány Miluška se nachází u termálního parku Bešeňová (17,6km od sjezdovek Lúčkz a 18km ski areál Jasná)

Potřebuješ poradit s výběrem dovolené, dopravou nebo ubytováním? Neváhej a požádej o radu profesinální cestovatele nebo ostatní čtenáře. Veškeredé rady jsou poskytovány nezávazně a zdarma. Zde můžeš vložit vlastní příspěvek do diskuze nebo žádost o radu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *