Rozhledny Čekého ráje

Mariánská vyhlídka

Mariánská vyhlídka je skalní vyhlídka na hruboskalsku v 360 m.n.m. v oblasti Dračích skal, zhruba 1,5 km od zámku Hrubá Skála. Patří mezi nejnavštěvovanější v Českém ráji.  Její výhled je znám z pohlednic Hrubé Skály, výhled je také na Trosky a Kozákov. Mimo to je odtud nádherný výhled na skupinu skal Sahara, Dvanáct apoštolů, Větrník, Dračí věž a další skály.

Rozhledna na Kozákově

Je největší hora Českého ráje, Pojizeří a Podkrkonoší  měrí 744 m.n.m. Na vrchu Kozákova se nachází tato kovová rozhledna od roku 1993 a má výšku 24m. Vrch byl už od pravěku vyhledáván jako naleziště drahých kamenů, z nichž pravěcí lovci vyráběli jednoduché nástroje. Za příznivého počasí poskytuje pohled na celý Český ráj, Horní Pojizeří, Krkonoše, Jizerské hory, Ještědský hřbet, Lužické hory, České středohoří i Orlické hory.

Na svazích Kozákova se nachází až 26 pseudokrasových jeskyní. Na západním svahu Kozákova je kaňon Měsíční údolí (Proskalí) tvořený pískovcovým hřebenem. Na severním svahu hory je i lyžařský vlek.

Apartments Kozákov 

  

Apartmány Kozákov se nachází  v Radostné Pod Kozákovem. Nabízí venkovní zahradu, bazén, bezplatné wifi, kontinentální snidani. Apartmány mají plně vybavenou kuchyň s jídelní částí, mikrovlnnou troubou, ledničkou a toustovačem. Součástí je plně vybavená koupelna se sprchou a toaletními potřebami zdarma.

Více o ubytování v apartmánech Kozákov 

Rozhledna Kopanina

Nachází se na vrchu Kopanina 1,5km severně od obce Frýdštejn a 3km od Malé Skály. Cihlová rozhledna má 18m. Poskytuje vyhlídku na Český ráj, Ralsko, Bezděz, Ještěd, Jizerské hory i vrcholky Krkonoš. Je nutné si zapůjčit klíče v osadě Kopanina od manželů Janků (domek č.p. 2), vybírá se záloha.

Výlet je často spojován s prohlídkou zříceny hradu Frýdštějn.

Rozhledna Tábor

Nachází se v Lomnici nad Popelkou na vrchu Tábor. Vrch Tábor je vysoký 678m.n.m. a na něm stojí tato cihlová 35metrů vysoká rozhledna.

Zebín

Leží zhruba 2 km severovýchodně od Jičína. Zebín je kuželovitý neovulkanický kopec (399 m n. m.). Na jehož vrcholu stojí kaplička od které je krásný výhled.

Rozhledna Milohlídka na vrchu Čeřovka

Čeřovka je vrch 331 m n. m., nachází se na severním okraji Jičína. Na jejím vrcholu byla v roce 1843 vybudována nejstarší vyhlídková věž. Zděná rozhledna je 8 m vysoká a na její vyhlídkovou plošinu vede 60 schodů. Autem je možné parkovat přímo pod kopcem a odtud pěšky po modré turistické značce až na vrchol k rozhledně. Během turistické sezóny je přes den volně přístupná.

Vyhlídkový ochoz kostela Navštívení Panny Marie

Kostel najdete v obci Bozkov. Ochoz 49 m vysoké věže kostela s vyhlídkovou věží a vzácnou gotickou plastikou madony.

Ve věži jsou  3 zvony, z nichž původní je z roku 1555.  Nabízí výhledy do okolí na panorama Krkonoš.

Rozhledna U Borovice

Rozhledna U borovice stojí na kopci s nadmořskou výškou 669 metrů severozápadně od obce Roprachtice (z obce vede žlutá turistická trasa), neboli 5 km ve vzdušné vzdálenosti od obce Bozkov.Rozhledna je kamenná a má vnitřní cihlovou vyzdívku s výškou 13 metrů. U rozhledny je Muzeum psacích strojů a věcí souvisejících.

Potřebuješ poradit s výběrem dovolené, dopravou nebo ubytováním? Neváhej a požádej o radu profesinální cestovatele nebo ostatní čtenáře. Veškeredé rady jsou poskytovány nezávazně a zdarma. Zde můžeš vložit vlastní příspěvek do diskuze nebo žádost o radu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *