Skiresort Černá hora Pec

Areál skiresortu nabízí 44km sjezdovek je možné na nich lyžovat s jedním bodovým skipasem (bodový skipas stojí od 300,-kč) lze jej zakoupit u kterékoliv sjezdovky. Každý den je možné lyžovat na jiném svahu.
Lze ale také využít samostatný ceník jednotlivých areálů a dětských lyžařských parků a to v rámci jednodenního lyžování (skipas či jízdné pro dospělého zde vyjde na půlden zhruba od 290,-kč do 610,-kč nebo jednoden od 390,-kč do 850,-kč) také je možné zakoupení levnějších hodinových skipasů.

Do skiresortu patří skiareály: Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa, Svoboda nad Úpou. Mezi těmito skiareály jezdí několik druhů skibusů. Po vrcholku z horní části Černé hory jezdí jako skibus také rolba, která přepravuje lyžaře i s lyžemi do Pece pod Sněžkou. Všechny skibusy včetně rolby jsou se skipasem zdarma.

Na některých sjezdovkách se provozuje i večerní lyžování. Pro milovníky běžek je zde mnoho upravovaných běžkařských tratí.
V Peci pod Sněžkou je Fun Park a Snowpark s překážkami a skoky. V Černém Dole si užijete trať obřího slalomu s časomírou pro měření sjezdové rychlosti tzv. „Top Speed“ a zábavnou trať s klopenými zatáčkami tzv. „Funline“.
Dále zde najdete dětský koutek, lyžařské školy s pojizdnými koberci a dětskými vleky, restaurace na sjezdovkách, půjčovny a servis téměř ve všech skiareálech až na Svobodu nad Úpou zde najdete půjčovnu na náměstí ve Svobodě n. Ú. pěšky 1km cca 14minut chůze. A samozřejmě nechybí ani sáňkařská dráha dlouhá 3,5km která vede z Černé hory do Jánských lázní.
Ve skiareálech Černá hora-Pec je zaveden bodový systém.

A když už budete chtít si od sněhu trochu odpočinout můžete vyrazit například: na stezku korunami stromů, do aquaparku, muzea či do solné jeskyně. Ve vesnicích skiareálů a mezi nimi také naleznete samozřejmě zázemí vesnic Supermarkety, lékárny i lékařskou péči (například v Horním Maršově), infocentra se suvenýry.

Stezka korunami stromů je otevřena i v zimě a to téměř bez omezení. Celá trasa je upravená a posypaná proti uklouznutí, nemusíte se bát. On takový pohled na zasněžené koruny stromů musí být taky jedinečný!

Aquapark v Jánských lázní Je napouštěn teplými minerálními prameny vyvěrajícími v areálu lázní jako Janův a Černý pramen. Aquapark bohužel není pro menší děti vhodný, hloubka vody od 1,2 do 1,5m. Vybavení aquaparku vodní clony, protiproud, masážní a perličková lůžka a vnitřní i venkovní vířivky, z nichž venkovní má teplotu 32°C a je v provozu i v zimě. Využít můžete také finskou saunu, parní saunu a zchlazovací bazének. Je zde také možné objednat masáže klasické, sportovní i wellness masáže. Vstupné do aquaparku pro dospělé 110,-kč/hod, nebo 165,-kč/2hod.

V nejbližším horském městečku Trutnov naleznete například tkalcovské muzeum. Během prohlídky si můžete sami zpracovat kousek lnu,vyzkoušet si práci na kolovratu nebo stavu. Vlastnoručně zkusíte práci na dobových nástrojích a dozvíte se spoustu zajímavostí. Celoročně jsou zde sobotní dílničky pro děti.

Ze skiresortu i ze Špidlu není daleko do Vrchlabí (pár kilometrů autem) kde naleznete betlém, můžete si udělat pěknou procházku okolo zámku, nebo dát si relax v solné jeskyni (nutné objednání předem). V solné jeskyni můžete v klidu odpočívat a povídat si, přitom si Vaše děti výborně vyhrají. Mají zde pro děti připraveny hračky, takže jako v létě na písku.

Potřebuješ poradit s výběrem dovolené, dopravou nebo ubytováním? Neváhej a požádej o radu profesinální cestovatele nebo ostatní čtenáře. Veškeredé rady jsou poskytovány nezávazně a zdarma. Zde můžeš vložit vlastní příspěvek do diskuze nebo žádost o radu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *