Stezka korunami stromů s dětmi či kočárkem


Dobrý den,

chtěli bychom se vydat na stezku v korunách stromů v Krkonoších. Máme ale malé děti holka necelé 2 roky v kočárku a kluk 7 let. Je stezka vhodná i pro tento věk dětí?
Trochu se obávám jak se s kočárkem dostanu dolů, tobogánem s kočárkem to asi nepůjde.

Předem děkuji, Katka

 

Katko,

celá stezka je bezbariérová a to už od parkoviště Hoffmanovy Boudy v Jánských lázních. Do Jánských lázní se autem vjet ani nedá, je zde zákaz. Celá stezka se však nachází o něco výš, tedy blíže u příjezdové cesty sem.

Nejprve bych Vám doporučila ubytování pokud ještě nemáte. Mělo by být přátelské k dětem a nebýt daleko na pěšky s kočárkem.

 Hotel Omnia 

Mohu doporučit tento moderní hotel v Janských lázních. Svou polohou je přímo ideální pro výlety pěšky s kočárkem. Leží nad centrem Jánských lázní u velkého parkoviště za kterým je hned lanovka na Černou horu. Vše máte pěšky s kočárkem po ruce i obchody s potravinami, např. kolonáda v Jánských lázních je cca 10 minutek, jen sejít z kopečka po chodníku dolů.

Ke stezce korunami stromů se odtud také dostanete samozřejmě pěšky a mimo silnici, krásně přes lesík. Tato lanovka je kabinková a přepravuje i kočárky. Má také kryté i venkovní sportovní a wellness zázemí i dětský koutek (víceúčelovou sportovní halu, saunu, bazén, terasu, masáže)

Pokud se ubytujete teď v létě na 4 a více nocí budete mít lanovku zcela zdarma.

SkiResort Hotel Omnia -  SkiResort Hotel Omnia -  SkiResort Hotel Omnia -

Když už budete na stezce v korunách stromů tak strany stezky mají průhledný výhled. Cestou nahoru jsou kukátka, která jsou i v nižší výšce pro menší děti. Cestou najdete i informace o lese podané pěkně pro děti. Na stezce se nachází tři adrenalinové zákoutí. Lehce můžete jet s kočárkem po chodníčku vedle a starší dítě samo nebo třeba s manželem si může projít tyto části stezky a hned se zase vrátit k vám.

Tyto adrenalinové části mají pod sebou průhled dolů, který je samozřejmě zabezpečen.
Zhora je krásný výhled na stromy a lesy. Dolů můžou děti od šesti let a dospělí sjet tobogánem. Jezdí se na podložce. S kočárkem se samozřejmě můžete vrátit stejnou cestou.

Krkonošská stezka v korunách stromů se nachází v Janských Lázních.

Z věže se můžete následně spustit dolů obřím tobogánem v délce 50 metrů. Tobogán jede opravdu hrozně rychle i pro dospělého. Platí se na něj zvlášť vstupné. Nesmí se jet v sedě, jak nám sdělil pán prodávající lístky, jinak by jste se prý obouchali. V podzemí rozhledny v hloubce 5 metrů se nachází naučné centrum představující spletitý kořenový systém stromů. Velmi vtipně  popsaný pro školáky.

Ještě velice praktická informace po celé stezce není WC až na výstupu u restaurace.

Na konci stezky je výborná restaurace přátelská dětem. Jelikož přímo za ní se nachází pěkné hřiště. Fotky hřiště u stezky korunami stromů:


Vstupné na stezce je trochu dražší, aktuální ceník najdete zde:

http://www.stezkakrkonose.cz/

I přes vysoké vstupné je zde během prázdnin mnoho lidí. Doporučuji si aspoň nevybrat víkend.

Potřebuješ poradit s výběrem dovolené, dopravou nebo ubytováním? Neváhej a požádej o radu profesinální cestovatele nebo ostatní čtenáře. Veškeredé rady jsou poskytovány nezávazně a zdarma. Zde můžeš vložit vlastní příspěvek do diskuze nebo žádost o radu.

1 odpověď

  1. 31.07.2018

    […] Dobrý den Katko, odpověď na Váš dotaz najdete zde […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *