ZOO Dvůr Králové

V zoo Dvůr Králové nad Labem najdete mimo zvířátek i pěkné vyžití pro děti. Je zde také možnost se ubytovat  přímo v Zoo, což může být pro Vás i vaše děti jedinečným zážitkem. Zoo je otevřená i v době vánoc.

Jezdíme sem tak jednou do roka. Tato zoo je vyhlášena jako nejhezčí v republice. Je zde opravdu dobré vyžití pro děti rozmístěné na více místech, což dnešní děti prostě potřebují. Jak to zde ve skutečnosti vypadá:

Seznam co najdu v zoo:

 • dvě dětská hřiště,
 • dětskou zoo s možností krmení,
 • lanový park (s karabinkou nutné platit a jen v letní sezóně),
 • prolézky na lanových mostech v kleci zvířat (u lvů),
 • interaktivní stanoviště se zvířecími hádankami,
 • safari
 • dětské koutky,
 • pouťové atrakce, například dětský vláček apod. najdete u občerstvení Gwanda,
 • jízdy na ponících a oslících (nachází se u galerie)
 • úložné boxy (u výběhu hyen skvrnitých),
 • možnost zapůjčení kočárku golfek (do 15kg) na pokladnách.
 • přebalovací pulty na záchodech (kromě Galerie Zdeňka Buriana)
 • Galerii Zdeňka Buriana

Safari

 

Na safari můžete jet buď vlastním autem, safari busem nebo půjčeným autem od zoo. Safaribus nejede do Lví klece! Safaribus zajíždí pouze do Afrického safari. Žádné ze safari vozidel neprojíždí zoo úplně celou. Sebou nesmíte mít žádné zvíře (pejska apod), pokud jste si ho vzali je nutné jej nechat u odjezdového místa ve speciálním boxu.

Platí se tak, že zaplatíte denní vstupné a k tomu ještě cenu za vjezd podle druhu vozidla (auto, půjčené auto, bus). Lze zaplatit až u nástupiště odjezdu. Jen na večeřní jízdu nemusíte platit za vstup do zoo pouze za vjezd vozidlem.

Dětské hřiště

Lanový hrad u restaurace Kibo – je velké dřevěné lezecké hřiště ve výšce s věžičkami a lanovými mostíky.

Dětské hřiště u restaurantu Lemur – opravdu velké hřiště, trochu nízkého lezení s 2 mostíky a klouzačky, houpačky, bubínky na bubnování, lze sedět v restauraci a mít děti přímo na dohled na tomto hřišti.

Lanový park Katika Miti s Yellow Point – skutečný lanový park, do kterého dostanete helmu a karabinku, obléknou vám celotělový sedák (popruhy).  Děti do 15ti let mohou stezku absolvovat pouze v doprovodu dospělé osoby. Mají zde menší, střední a větší okruh. Nachází se u občerstvení nosorožců a je třeba za něj zvlášť platit. V zimním období je zavřený.

Sleva na vstup do zoo

Zde si můžete koupit vstupenku do zoo se slevou

Zoo Dvůr Králové ubytování

Ubytovat se můžete přímo v ZOO Hotelu Safari Lodge .

Hotel Safari Lodge

 

Ubytovaní hosté mají zdarma vstup do zoo!

Hotel Safari Lodge v africkém stylu nabízí bowling, bazén, vířivku, restauraci, Wi-Fi zdarma a pokoje s terasou a výhledem na bazén.

Všechny pokoje v Hotelu Safari Lodge mají posezení, minibar a koupelnu se sprchou, fénem a bezplatnými toaletními potřebami.

Lidé, kteří zde byli si velice chválili přímý vstup do Zoo. Vrátka ze zahrádky hotelu vedou přímo do zoo, vyjdete vedle restaurace Lemur. Máte tedy volný pohyb po Zoo i po uzavírací době. Umožněno je i blízké parkování na vedlejší ploše pro hotel. Ranní výhled odtud na žirafy je přímo fantastický.

Prší ?

V dešti je možné využít tyto krytá místa:

restaurant Kibo u velkého dětského hřiště, restaurace u Lemurů, Neumannova vila kde se nachází galerie (vysoký dům), Západoafrické městečko (u želvího výběhu), toalety.

krytá expozice nosorožců, pavilon šelem (zde je krytý průchod, takový jako most), pavilon goril, vodní světy a expozice jedovatá afrika, pavilon slonů.

Potřebuješ poradit s výběrem dovolené, dopravou nebo ubytováním? Neváhej a požádej o radu profesinální cestovatele nebo ostatní čtenáře. Veškeredé rady jsou poskytovány nezávazně a zdarma. Zde můžeš vložit vlastní příspěvek do diskuze nebo žádost o radu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *