Krkonoše, Velká Úpa na Portáškách se otevřelo nové hřiště Pecka pro děti

Na Portáškách bylo 21.8.2018  otevřené zcela nové hřiště ze dřeva. Na herní krajině Pecka najdete 15  dřevěných zvířat, které jsou zároveň atrakcí pro děti i dospělé. Najdete zde lanové stezky i prolézačky z těchto dřevěných zvířat. Některé části ještě stále dokončují. Stezka je zcela ZDARMA díky dotaci z EU ve spojení s polskou stranou. Příští rok 2019 se plánuje vybudovat obdobná ale trochu jiná atrakce v Karpaczi. Pecka je otevřena po celý den, kdyby se však velice zhoršilo počasí, má provozovatel právo herní krajinu uzavřít. Z herního hřiště je nádherný výhled na protější kopce. Celé hřiště je obklopeno krásnými lesy.

       

Začátek trasy Pecka:

Celé hřiště se rozprostírá okolo horní stanice lanovky na Portášky. První na trase je Černý čáp lanová stezka. Velká část stezky je v krásném jehličnatém lese. Všude tu voní dřevo.

Potřebuješ poradit s výběrem dovolené, dopravou nebo ubytováním? Neváhej a požádej o radu profesinální cestovatele nebo ostatní čtenáře. Veškeredé rady jsou poskytovány nezávazně a zdarma. Zde můžeš vložit vlastní příspěvek do diskuze nebo žádost o radu.

Počet komentářů: 2

 1. 0
  06marky napsal:

  Zapomněli nás upozornit, že pokud si zapůjčíme koloběžku tak je to zde velice nebezpečné, jezdí zde velké množství aut tak zážitek na koloběžce je tragický.Musíte několikrát seskočit protože proti vám jede aut jak na dálnici a to se tomu říká II zona KRNAPU.

  • S
   Simča napsal:

   Dobrý den,
   jsem v krkonoších doma. Tento rok obrovsky vzrostl počet turistů. Kterou cestou jste jeli na koloběžce? Z Portášek (herní krajiny Pecka) vedou 2 cesty pro koloběžky. Tyto vrchní části mají vjezd autem pouze na povolenku od ubytovacích zařízení, nebo pro pracovníky KRNAP. Je pravda, že někteří odvážlivci neváhají a riskují pokutu. Myslím, že ochranáři to takto dlouho nenechají. Také začali vznikat alternativy, jako je například jízda vláčkem po kopcích. Začali vznikat nové trasy pro vláčky, které doufám by mohli být příští rok rozšířeny. Nahoru na Pecku /Portášky zatím bohužel žádný vláček nejezdí, jedině když si někdo objedná úplně celý vláček. Hodně se to tu v posledním roce mění k lepšímu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *