Krkonoše, Velká Úpa na Portáškách se otevřelo nové hřiště Pecka pro děti

Jak se dostat na herní hřiště Pecka

Lanovkou na Portášky:

třísedačková otevřená lanovka přepravuje dospělé, děti, psy, koloběžky, kola. Jízdu lze koupit i jednosměrnou a zvolit jinou variantu pro cestu dolů.

Pěšky:

 1. přímo pod lanovkou Portášky vede stezka, která se z části rozdvojuje na asfaltovou a luční/lesní, ale nahoře setkává (tato cesta trvá okolo 30 – 40 minut)
 2. po stezce horských nosičů (3hodiny) jedná se o obnovenou stezku kudy v minulosti vynášeli nosiči náklady na Sněžku na trase najdete zde informační panely i odpočívadla. Cesta horských nosičů má 3 trasy (trasa A 3 hodinová výstup na Portášky, trasa B 4 hod.přes Portášky na Růžohorky, trasa C 4hod. pokračuje z trasy B Růžové hory na vrchol Sněžky http://www.cestahorskychnosicu.cz )
 3. lanovkou  na Růžohorky: výlet lze také rozšířit cestou ze Sněžky, asfaltová široká cesta vede z Růžohorek stanice lanovky až k horní stanici lanovky na Portášky kde se herní krajina Pecka nachází. Lze využít trasu B či C horských nosičů.

Potřebuješ poradit s výběrem dovolené, dopravou nebo ubytováním? Neváhej a požádej o radu profesinální cestovatele nebo ostatní čtenáře. Veškeredé rady jsou poskytovány nezávazně a zdarma. Zde můžeš vložit vlastní příspěvek do diskuze nebo žádost o radu.

Počet komentářů: 2

 1. 0
  06marky napsal:

  Zapomněli nás upozornit, že pokud si zapůjčíme koloběžku tak je to zde velice nebezpečné, jezdí zde velké množství aut tak zážitek na koloběžce je tragický.Musíte několikrát seskočit protože proti vám jede aut jak na dálnici a to se tomu říká II zona KRNAPU.

  • S
   Simča napsal:

   Dobrý den,
   jsem v krkonoších doma. Tento rok obrovsky vzrostl počet turistů. Kterou cestou jste jeli na koloběžce? Z Portášek (herní krajiny Pecka) vedou 2 cesty pro koloběžky. Tyto vrchní části mají vjezd autem pouze na povolenku od ubytovacích zařízení, nebo pro pracovníky KRNAP. Je pravda, že někteří odvážlivci neváhají a riskují pokutu. Myslím, že ochranáři to takto dlouho nenechají. Také začali vznikat alternativy, jako je například jízda vláčkem po kopcích. Začali vznikat nové trasy pro vláčky, které doufám by mohli být příští rok rozšířeny. Nahoru na Pecku /Portášky zatím bohužel žádný vláček nejezdí, jedině když si někdo objedná úplně celý vláček. Hodně se to tu v posledním roce mění k lepšímu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *