Malá chata na horách, letní i zimní dovolená, dobře vytápěné chaty. Krkonoše a Jizerské hory

Jizerské hory, roubenka v Desné

Jizerské hory, Desná, Roubenka Ella s dětským hřištěm, výřivkou a saunou

     

>Další fotky

Roubenka Ella má kapacitu 9 osob. Nabízí 3 ložnice, koupelnu se sprchou a 2 wc, TV, bezplatný wifi internet, topení, vybavenou kuchyň s lednicí, myčkou, mikrovlnou troubou…………….Více o vybavení roubenky.

Pro letní měsíce nabízí Roubenka Ella dětské hřiště s ohništěm nad chalupou a zahradu s grilem. Kousek od roubenky se nachází známá stezka vodopády Černé Desné k přehradě Souš. Po stezce je několik přístupů k vodě s peřejemi a vodopády kde se můžete zchladit. Přehrada Souš sice není ke koupání, ale je zde velmi krásná příroda. Divoká příroda jizerských hor dále nabízí blízké Rašeliniště Jizerky nebo stezku Černá jezírka, na obou těchto trasách je také možné se smočit v řece, která je tu pohádkově čistá, písečná. Naše děti si v ní pěkně pohráli. Je to příjemné zchlazení a nebyli jsme jediný koho zde voda zlákala ke cachtání. Na koupání to sice neni hloubkou, ale hraní ve vodě jo. Cesty na tyto zajímavé cíle tak jako jinde v Jizerských horách jsou velmi často asfaltové, takže pro cyklistiku i jiné sporty, nebo třeba kočárky přímo ideální. My měly na rašeliništi koloběžky pro 4 malé děti (naše a bratranci). A super. Po cestě i restaurace s trampolínou a houpačky. Na horní stanici lanovky Tanvaldský Špičák najdete rozhlednu a dětské hřiště. V Příchovicích (8 km) najdete rozhlednu Járy Cimrmana a krátkou dětskou stezku se zvířátky a hraním,

Pro zimu najdete na zahradě roubenky sudový domeček s pěknou dřevěnou saunou uvnitř jen pro vás. Přímo v Desné je lyžařské středisko Černá Říčka, která má 4 sjezdové tratě. Nejbližší okolní ski-areály: Tanvaldský Špičák (3 km), Příchovice (5 km), Kořenov (6 km).

Nejen v zimě, ale i ve špatném letním počasí je zde 5 km vzdálené muzeu s výrobnou Krtečka Detoa. Na konci jsou dětské herničky, kde si můžete sami vyrobit výrobky z krtečkovo příběhů ale i jiné dřevěné hračky.

Přečtěte si co napsali lidé kteří se ubytovali v Roubence Ella.

Rezervace. 

Potřebuješ poradit s výběrem dovolené, dopravou nebo ubytováním? Neváhej a požádej o radu profesinální cestovatele nebo ostatní čtenáře. Veškeredé rady jsou poskytovány nezávazně a zdarma. Zde můžeš vložit vlastní příspěvek do diskuze nebo žádost o radu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *