Malá chata na horách, letní i zimní dovolená, dobře vytápěné chaty. Krkonoše a Jizerské hory

Jizerské hory, Chalupa Tanvald

Jizerské hory, Tanvald, Chalupa U Jezu a největšího ski-areálu Jizerských hor

 >Další fotky

Chalupa U Jezu se nachází v údolí řeky Kamenice. Divoký kaňon řeky plný kaskád a peřejí vytéká z Josefodolské přehrady v Jizerských horách a teče až do Českého ráje. Láká k toulkám a odpočinku v málo dotčené přírodě. Údolím vede vyhlášená stezka po červené značce. Začíná nedaleko soutoku s říčkou  Desná. Z Tanvaldu do Harrachova jezdí v některé dny památková Zubačka (vláček). Čtyřsedačkovou lanovkou v Tanvaldu se dostanete k rozhledně Špičák a, zde je i dětské hřiště. Freeriderová trať, pro horská kola začíná v bývalém korytě bobové dráhy a vede směrem k sedlu Malý Špičák. Tanvaldem prochází mnoho cyklostezek, taky známá cyklostezka Járy Cimrmana, která má 9 zastavení. Rozhledna na Malém Špičáku.

Další známá stezka je vzdálena 6 km od chalupy  je nazývána Vodopády na Černé Desné a vede k přehradě Souš. Po stezce je několik přístupů k vodě s peřejemi a vodopády kde se můžete zchladit. Přehrada Souš sice není ke koupání, ale je zde velmi krásná příroda. Divoká příroda jizerských hor dále nabízí blízké Rašeliniště Jizerky nebo stezku Černá jezírka, na obou těchto trasách je také možné se smočit v řece, která je tu pohádkově čistá, písečná. Naše děti si v ní pěkně pohráli. Po cestě i restaurace s trampolínou a houpačky. V Příchovicích (10 km) najdete rozhlednu Járy Cimrmana a krátkou dětskou stezku se zvířátky a hraním.

Chalupa je už v těsné blízkosti muzea výrobny dřevěných hraček Krtečka Detoa, obce Jiřetín pod Bukovou (pěšky do mírného kopce 1,6 km). Pro zimní období je Tanvaldský Špičák největší ski-areál Jizerských hor 1,9 km.

Vzdálenější výlety pak Zoo Liberec nebo vnitřní veliký Aquapark Liberec (20 km).

Chalupa má kapacitu 8 osob. Nabízí bezplatné Wifi, TV, 2 koupelny s toaletou, topení, venkovní gril s dřevem na topení,  kuchyň… Více k vybavení chalupy.

Přečtěte si co napsali lidé kteří se ubytovali v Chalupě U Jezu.

Rezervace.

 

Potřebuješ poradit s výběrem dovolené, dopravou nebo ubytováním? Neváhej a požádej o radu profesinální cestovatele nebo ostatní čtenáře. Veškeredé rady jsou poskytovány nezávazně a zdarma. Zde můžeš vložit vlastní příspěvek do diskuze nebo žádost o radu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *